Uncategorized

Zmena, súčasť života

turistika

 

Poznáte to, presťahujete sa do nového mesta a zo začiatku ste úplne stratení. V tom svojom starom ste už všetko poznali a vedeli ste, čo kde je a koľko času vám zaberie niekam sa dostať. Čo je pohodlné, proste viete napríklad, kde sídli váš zubár, aká k nemu jazdí električka a že keď nestihnete spoj nevadí o desať minút pôjde ďalší a vy si medzitým môžete v obchode naproti kúpiť vašu obľúbenú kozmetiku tiande. Staré mesto je pre vás dávno prebádanou zónou, poznáte každý kút, každú vychýrenú reštauráciu alebo zašitú kaviarničku. Máte svoje obľúbené miesta a viete ktorým miestam sa radšej vyhnúť. Je to skrátka pohodlné.

Hovorí sa však, že vždy je dobré opustiť svoju komfortnú zónu a čeliť novým výzvam a tým zmena bývania a presťahovanie sa do nového mesta nejakým spôsobom určite je. Pre niekoho väčšia, pre niekoho menšia. Určite väčšia je, ak v danom meste nikoho nepoznáte a preto musíte získať aj nový sociálny okruh priateľov a známych. V každom prípade je zmena vždy veľkým učiteľom, v starých situáciách sa nič nové nenaučíte, ale zmena a výmena pohodlia za najprv trochu neotesané podmienky vás určite zocelia a spravia z vás silnejšieho človeka, ktorý má šancu pochopiť, že jedinú istotu nosí stále sám v sebe a teda sám sebaJ. Pretože presťahovanie sa do iného mesta, je len ukážka toho, že veci na ktoré sme boli zvyknutí a brali sme ich ako samozrejmosť sa môžu veľmi rýchlo zmeniť. Všetko sa môže zmeniť lusknutím prsta, môžu nás vyhodiť z práce alebo preložiť do iného mesta či krajiny. Môže sa s nami rozísť partner, respektíve niekto z našich blízkych môže umrieť. Životné skúsenosti nás postupne učia, ak im to samozrejme dovolíme, že jediný na koho sa môžeme stopercentne spoľahnúť sme my sami.

Preto majme sa radi, a ak sa náhodou sťahujete do nového miesta, či mesta, užite si to. Veď napríklad hľadanie správnej firmy , ktorá nám vyrobí nábytok na mieru môže byť celkom zábava.