Uncategorized

Fasádne obklady z WPC dosiek


Fasáda domu je jedným zo základných vizuálnych a estetických prvkov, ktoré si na prvý pohľad všimnete. Väčšinou je tvorená jednofarebným základom. Môže však mať aj rôzne estetické prvky ako napríklad obklad, či súčasti iných odtieňov. Fasáda môže aj zo staršieho domu urobiť dom s moderným a dizajnovým vzhľadom. Aké výhody majú fasádne obklady WPC a pre koho sú vhodné?

Fasádne obklady WPC

Fasádne obklady s využitím materiálu Wpc patria medzi skvelú alternatívu namiesto dreveného obkladu. Majú taktiež oproti drevu omnoho dlhšiu životnosť aj pri minimálne údržbe. Dosky, ktoré tvoria obklad sa vďaka kombinácii vlastností plastov a dreva neštiepia a nepraskajú. Ich použitie je vhodné na steny, stĺpy aj stropy. WPC DECK® fasádne obklady WPCpatria medzi produkty produkované v Európe s desaťročnou zárukou od výrobcu.

Od WPD DECK si môžete vyberať napríklad fasádne obklady s jemným povrchom, ktoré sú dostupné v 6 farebných odtieňoch. Rovnako môžete siahnuť aj po fasádnych obkladoch Trend WPC, ktorá má umelecky leštený a vrúbkovaný povrch s typickým dizajnovým vzhľadom.

Inštalácia obkladov

Inštalácia týchto fasádnych obkladov je nesmierne rýchla a jednoduchá, pričom je možné ich inštalovať už aj na existujúce konštrukcie. Vďaka tomu sú vhodné napríklad aj na rekonštrukciu. Z hľadiska konštrukcie môžeme považovať tento typ obkladov za odvetrané, pretože medzi obkladom a stenou zostáva voľný priestor.

Tento voľný priestor sa väčšinou využije tým, že sa vyplní fasádnou izolačnou hmotou. Vďaka tomuto prvku sa dajú zlepšiť izolačné vlastnosti budovy, čo môže mať predovšetkým výhody v oblasti úspory energie. Pri ukladaní fasádnych obkladov je potrebné dodržiavať konkrétne pravidlá, ktoré nájdete na stránkach wpcdeck.sk.

Výhody materiálu WPC na obklady

Materiál WPC je neuveriteľné odolný, čím aj chráni budovy pred poveternostnými vplyvmi, vlhkosťou, hnilobou a tiež eliminuje vznik plesní. Medzi výhody tiež patrí aj zlepšenie kvality ovzdušia následkom prúdenia vzduchu. Prenos tepla sa s použitím kvalitných WPC fasádových obkladov zníži na minimum – dosiahne sa tak zadržanie tepla v zime, keď je to potrebné a zároveň sa v lete nedostane teplo dovnútra. Tepelná regulácia objektu je tak omnoho lepšia ako v prípade klasických fasád.