Uncategorized

Spestrite si kuchyňu peknými obrazmi

Keď ide o obrazy v domácnosti, väčšine z nás prídu na myseľ obrazy v obývačkách alebo spálňach. Áno, tieto miestnosti si ich priam pýtajú, ale prečo by nemohli byť aj v kuchyni? Veď tam trávime niekedy viac času než v obývačke.

 

Prečo obrazy

Pochopiteľne, do kuchyne si asi nezavesíme akvarel Mikuláša Alexandra Bazovského. Diela vysokej umeleckej hodnoty sem naozaj nepatria. My však máme na mysli úplne obyčajné obrazy, ktoré dokážu dať kuchyni tú správnu domácu atmosféru.

Ak majú navyše aj ten správny appetite appeal, môžu nám zvýšiť chuť do jedla. Alebo jednoducho ako dekorácia doplnia našu kuchynskú linku, aby sme sa aj v tejto miestnosti cítili príjemne. Niektoré štúdie dokonca tvrdia, že prostredie, v ktorom konzumujeme jedlo, má vplyv na to, ako jedlo trávime.

Aký motív vybrať

Nie sú na to asi presné štatistiky, trúfame si ale tvrdiť, že prevládajú motívy s rôznymi druhmi jedál a všetkým, čo s tým súvisí. To znamená rôzne zátišia s ovocím, zeleninou, hotovými jedlami, pečivom, kávou, čajom, vínom, medom, koreninami a podobne.

Obľúbené sú tiež rôzne ľudové a regionálne motívy zobrazujúce kulinárske zvyky a tradície. Fantázii sa však medze nekladú. Nikde nie je napísané, že do kuchyne si nemôžete dať napríklad aj obraz z abstraktným motívom alebo vtipné obrázky, ktoré sa na nič nehrajú, len pobavia. Dôležité je, aby ladili s kuchynským nábytkom, aby neboli ako päsť na oko.

Akú formu zvoliť

Okrem obsahu je dôležitá aj forma. Je len na vás, či dáte prednosť maľbám, kresbám alebo fotografiám či iným výtvarným technikám. Každá z nich má svoje osobitné čaro. Keď už si vyberiete, nezabudnite ani na vhodný rám, rámovanie obrazov sa dá bez problémov objednať.

Okrem toho treba zvoliť správny rozmer obrazu a jeho umiestnenie. Najlepšie je, keď si celú kuchyňu zariaďujete naraz. Ak sa ste sa aj vy rozhodli pre kuchyne na mieru, požiadajte zhotoviteľa, aby do objednanej kuchyne vhodne zakomponoval aj obrazy. Ak nie, nechajte si poradiť od odborníkov. Bytoví architekti dbajú na vzhľad všetkým miestností, vrátane kuchýň. Tak čo, presvedčili sme vás?