Uncategorized

Výber správnej pohovky

indoor

Pohovka ako samotný kus nábytku si zaslúži status jedného z najpopulárnejších kusov nábytku v našej domácnosti. Práve na nej čítame časopisy, oddychujeme, pozeráme televíziu, trávime čas s našou rodinou a priateľmi. Pokiaľ vyberáme pohovku pre rodiny s deťmi v domácnosti, mali by sme sa najprv zamerať na praktické potreby a až potom na samotnú estetiku pohovky.

Čo je pre nás pri výbere to najdôležitejšie?

Pri výbere samotnej pohovky do nášho interiéru nás zvyknú zaujať hlavne dizajnovo krásne a atraktívne modely. Avšak pokiaľ máme deti, tu už nie je miesto len na atraktivitu a samotný dizajn pohovky. Hlavným kritériom pre výber pohovky do domácnosti s deťmi je zvolenie materiál, ktorý by sa dal ľahko umyť. Ak máte doma malé deti, odporúčame Vám siahnuť po pohovkách s odnímateľnými poťahmi, ktoré sú v tomto smere naozajstnou výhodou. Poťahy sú praktické, pretože keď sa zašpinia, tak ich môžete jednoducho prať v práčke, prípadne ich odniesť do čistiarne. Tým, ktorí sa nechcú vzdať elegantného dizajnu svojej domácej pohovky, sú odporúčané najmä pohovky vyrobené z ekokože. Na odstránenie menších škvŕn nepotrebujete žiadne chemické prostriedky, pokojne Vám postačí mäkká handrička, ktorá je navlhčená vodou, prípadne v slabom roztoku mydla s neutrálnym pH.

Aké výhody môže skrývať pohovka?

Rozhodne skrytou výhodou každej pohovky môže byť úložný priestor. Najmä vtedy keď máte doma deti, ktoré majú prekvapivo veľa vecí, či už hračky, oblečenie, knižky, ktoré je potrebné odložiť pre každý prípad. V takýchto prípadoch Vás rozhodne poteší úložný priestor, ktorý Vám poskytne pohovka.

Je pri výbere dôležité tiež miesto?

Pokiaľ si vyberáte pohovku pre početnú rodinu, rozhodne by ste mali zohľadniť počet členov domácnosti. Každý by mal mať totiž na pohovke svoje miesto. V prípade, že máte doma batoľa, je potrebné myslieť na to, že porastie a potom si bude taktiež nárokovať na svoje vyhradené miesto na pohovke. Preto ak máte alebo ešte len plánujete viacpočetnú rodinu, je jednoducho dobré zvážiť sedaciu súpravu alebo pohovku, ktoré budú v kombinácií s kreslami a taburetkami.