Uncategorized

Výber domáceho maznáčika: pes alebo mačka?

cat and dog

 

Niektorí ľudia domáce zvieratá milujú, niektorí ich nenávidia a iným je to viac menej jedno. Málokedy sa stáva, že by človek ktorí miluje mačky neznášal psov ale naopak. Samozrejme jeden druh je jeho obľúbený ale k tomu druhému tiež prechováva určité sympatie.

Deti a domáci maznáčikovia odjakživa patri k sebe. Zvieratá milujú deti rovnako ako deti milujú zvieratá. Zvieratá sú tiež obľúbené staršími ľuďmi alebo rodinami s malými deťmi. Proste tými všetkými, ktorý majú dostatok času a chute sa o ne starať. Medzi ľudí, ktorí majú percentuálne najmenej domácich miláčikov patrí vekovo stredná generácia ľudí, ktorí sú ešte neusadení, slobodní a stereotyp, ktorý je tak veľmi potrebný pre starostlivosť o domáceho miláčika nie je ich najobľúbenejším spôsobom života.

Prečo si zaobstarať domáce zvieratko? Prinesie do vášho života množstvo pozitívnej atmosféry. Prirodzene okolo seba vytvárajú dobrú náladu, radosť a hravosť. A tiež sa s ním naplní prirodzená potreba starať sa o niekoho.

Ak sa neviete rozhodnúť či si zadovážiť radšej psa alebo mačku, čítajte ďalej:

Musíte vziať do úvahy to, či bývate v byte alebo v dome. Ak bývate v byte psa si vyberajte len v prípade ak s ním môžete chodiť 2-3 krát denne na dlhšie prechádzky. Psy sa potrebujú hýbať. Aportovať, stopovať, šantiť sa tak, ako to je dovolené len vo vonkajších priestoroch. Keď bývate v dome a pes má veľkú záhradu, je to síce skvelé, ale nespoliehajte sa, že mu obmedzený výbeh záhrady stačí, aspoň raz denne s ním na prechádzku zájsť musíte.

Mačky majú svoje čaro a určite sú aj iné dôvody prečo s ich kúpiť. Jedným z nich však je aj ten časový. Mačky toľko vašej aktívnej pozornosti nepotrebujú, samozrejme si však užívajú aj vašu prítomnosť, aj keď oveľa častejšie ako psy, sa venujú len samy sebe. Dajte si však pozor na vašu domácu výzdobu, musíte myslieť na to, že budete bývať s mačkou a zabudnúť na rôzne dekoračné špeciality. Už nie raz sa stalo, že krásna dekoračná látka organza skončila pod mačacími pazúrikmi.

Ak ste ekologickejšie zmýšľajúci, nezabudnite, že pre psy aj mačky už existuje prírodná kozmetika. Využite ju.