Uncategorized

Spálne

Spálňa je jedna z najdôležitejších izieb v našom byte. Spánok tvorí jednu tretinu nášho života, preto by spálňa mala byť zariadená tak, aby nielen pohodlím, ale aj energeticky spĺňala toho čo najviac. spálne by mali byť situované čo najďalej od vchodu a hlavnej ulice. Takisto by sa spálňa nemala nachádzať vedľa kuchyne, pretože to môže vniesť do vášho vzťahu nadradenie jedného partnera nad druhým. Tak isto nie je dobré, pokiaľ sa spálňa umiestni nad garáž. Vytvára to pocit, akoby ste spali na streche nejakého skladiska. Pokiaľ sa vaša spálňa nachádza v podkroví a nie je možné ju už premiestniť, najdôležitejším faktorom je dobré rozmiestnenie nábytka.

Posteľ by nemala byť umiestnená pod šikminou, pretože vnáša do nášho spánku nerovnováhu. Už len samotná strop do tvaru A vyvoláva skľúčujúci pocit. Je dôležité dodržiavať podkrovné miestnosti dostatočne presvetlené, tým pádom sa dvíha aj energia miestnosti. Určite si preto vo svojej podkrovnej spálni nemaľujte steny tmavo pôsobiacimi farbami.

Čo sa týka svetových strán, najlepšou voľbou je juhozápadná strana. Tento smer ovplyvňuje manželstvo, partnerstvo a vzťahy celkovo. Študentská, či detská izba  orientovaná na severovýchod prispeje k úspechu v škole, pretože táto strana je zameraná na vedomosti a akademické úspechy. Ďalšie dôležité detaily spálne, okrem jej umiestnenia sú aj jej tvar, farby stien, či posteľného prádla, výška stropu atď. Pokiaľ máte poškodenée matrace, alebo obliečky, vymeňte ich za nové. Tvar spálne by mal byť pravidelný. Zo spálne odstráňte alebo opravte všetko popraskané alebo nefunkčné. V čistote udržujte nielen police od prachu, ale aj podlahu. Farby stien v spálni takisto zasahujú do vašej nálady a môžu ovplyvniť aj to, čo sa v spálni odohráva. Dekorácia farieb by mala byť v súlade s odpočinkom a relaxom. Čo sa týka zrkadiel v spálni, pokiaľ ich tam chcete silou mocou umiestniť, usmiestnite ich tak, aby neodrážali posteľ. Neprináša to dobrú energiu v partnerskom živote a môže to priniesť do vzťahu tretiu osobu.

Takisto sa neodporúča dávať zrkadlá ani do detských izieb, pretože v spánku sme predsalen najzraniteľnejší a hovorí sa, že zrkadlá predstavujú vstup pre duchov a stratené duše. Dôležité je v rámci osvetlenia nevytvoriť si príliš “yangovú” spálňu. Energia by mala vytvárať pokoj a ticho. Svetlo by malo byť tlmené a nemal by sa tam nachádzať ani televízor. Vyhnite sa príliš kontrastným farbám a kusom nábytku, ktoré by mohli vytvoriť práve túto energiu. Lustre a bodové osvetlenia sú ďalšie tabu, čo sa týkla osvetlenia v spálni. Ak hľadáte lásku a romantiku, vytvorte si takú spálňu, ktorá vám k tomu pomôže. Juhozápad je smer, ktorý k tomu napomáha. Ak na tejto strane nemáte spálňu, stále si do JZ rohu môžete umiestniť aspoň posteľ.

Tiež môžete tento roh podporiť aj doplnkami podporujúcimi lásku. Bez ohľadu na to, aká veľká je vaša spálňa, mala by byť od zvyšku bytu odlíšená farbou, štýlom osvetlenia, doplnkov, farbou stien, prípadne podlahou. Je dôležité zaistiť, aby medzi spálňou a zvyškom bytu bola nejaká optická a fyzická hradba. Aby spálňa bola naozaj oddelená, nielen pomyselne. Väčšina ľudí však aj prirodzene vie, ako si spálňu nadekorovať podľa toho, aby sa v nej cítili dobre.Proste si postupom času vytvorí zo spálne svoje útulné miesto na oddych.