Uncategorized

Príde k vám bocian?

Očakávanie dieťatka je určite jedným z tých najšťastnejších období v živote nielen matky, ale aj otca a sčasti aj ďalšej širšej rodiny. Určite záleží na tom, či je to vytúžené naplánované dieťa alebo či sa proste len „pošťastilo“… V každom prípade je to poriadna „jízda“.

Preto sa dobre pripravte. V tomto článku si môžete prečítať pár dobrých rád a tipov, čo môžete zažiť, čo nachystať či nakúpiť,  čo je dobré si naštudovať alebo zariadiť,. Skrátka, čo všetko stihnúť, kým sa vám narodí potomok.

  1. Čas pre seba. Doprajte si ho, vychutnávajte si ho, užívajte si ho. Za pár mesiacov ho budete mať o dosť menej. A keby vás prepadla nuda, užívajte si aj tú. Pár ďalších rokov, nebudete vedieť, čo to znamená.
  2. Dolaďte si bývanie. Je to totiž oveľa jednoduchšie keď ešte nemáte rodinu. Kupujte, prerábajte, skrátka robte všetko to, čo potrebujete. Pravý čas na výber dizajnových kúskov ekoma či hodiny strávené v Ikey.
  3. Zistite ako sa chcete stravovať. Stabilné stravovacie návyky sú pre malé dieťa extrémne dôležité. Jeden týždeň samé biopotraviny, druhý týždeň „junkfood. Nie je to nič, čo by malo vaše dieťa nutne zažiť.
  4. Čítajte knihy o deťoch a výchove. Existujú rôzne smery, filozofie, či prístupy. Nájdite si to, čo najviac sedí vám a samozrejme, keď sa vám narodí dieťa, vyskúšate, či to sedí aj jemu.
  5. Stretávajte sa s kamarátmi bez detí. Preberajte témy, ktoré sa detí ani z ďaleka netýkajú. Verte mi, užite si to tak veľmi, že vám to nebude chýbať.
  6. Robte to, čo sa s malými deťmi robiť proste nedá. Koncerty vážnej huby, filharmónie. Vážne, s malým plačúcim dieťaťom v náručí, si radi spomeniete na tento pre uši blahodarný zážitok.
  7. Neprestávajte milovať samých seba a svojho partnera. To je to najviac, čo svoje dieťa môžete naučiť.