Uncategorized

Príchod bábätka prináša povinnosti aj radosti

sleeping baby in basket

Príchod nového človiečika na svet je spojený s veľa príjemnými vecami. Je to samozrejme v prvom rade starosť a zodpovednosť, ale je to najmä radosť. Predtým ako sa bábätko narodí čítate veľa kníh a zdrojov a snažíte sa vytvoriť si obraz o tom, akým smerom sa uberieme, čo sa týka výchovy a stravy. Neskôr, keď už je pôrod bližšie, tak uvažujete o oblečení a výbavičke.

Keď vyberáte oblečenie, tak už pravdepodobne viete či sa narodí dievčatko alebo chlapec. Neskôr vyberiete postieľku, kočík a všetko ostatné, tak, aby ste boli na príchod novorodenca pripravení.

Výber mena

Jednou z najdôležitejších úloh je však výber mena. Kedysi sa hovorilo, že meno si bábätko vyberie samo a to dňom, kedy príde na svet. To sa ale asi nedalo vždy uplatniť, keďže sa v kalendári striedajú ženské mená s mužskými. Neskôr sa mená vyberali podľa toho, že sa vylúčili tie ozaj “divné”. Ďalej sú klasické mená, ktoré sú moderné s neobmedzenou platnosťou. A nakoniec mená, ktoré sú pre danú dobu moderné. V súčasnosti sú to najmä zahraničné mená.

Tešia sa nielen rodičia

Nie je to však len mama a otec, ktorí sa trápia tým, čo všetko kúpiť, aby nič nechýbalo a zároveň aké meno vybrať. Sú to aj starí rodičia, kamaráti, ale aj ostatní známi, ktorí chcú novorodenca obdarovať a potešiť asi najmä rodičov. Jednou z možností čo darovať sa týka práve mena. K najkrajším a najmilším darčekom môže byť tabuľka s menom dieťaťa. Na trhu existuje veľa druhov. Prvotné členenie je podľa toho či očakávate dievča alebo chlapca.

Tabuľka s menom dieťaťa môže byť vyrobená z rôzneho materiálu. Môže byť kartónová, plastová alebo drevená. Najobľúbenejšie sú drevené, ktoré sú pomaľované. Tie sú ale aj najdrahšie. Plastové sú zase naopak aj cenovo primerané, ale nie sú ekologické. Najlepším kompromisom sú teda tabuľky s menom dieťaťa z tvrdého kartónu s potlačou.

Tabuľky obsahujú najmä krásnu grafiku a napísané na nich býva meno dieťatka, dátum narodenia, váha a výška. Prípadne môžete na kartičku umiestniť aj osobnejší text. A úžasný darček na celý život je na svete!