Uncategorized

Nenáročne pre nenáročných?

evolucia pevnej linky

 

Toľko typov na výber, až sa Vám z toho krúti hlava a vy len potrebujete jednoducho naťukať číslo a na druhom konci započuť vnučku, vnuka, alebo žiť pokojne s pocitom, že ak sa Vám náhodou niečo prihodí nie ste odkázaní len sami na seba.

Reč je o mobilných telefónoch, nespočetných množstvách recenzií a typov zariadení. Horšou alternatívou, čo je paradox, je návšteva špecializovaného obchodu, keď sa Vám vybavuje zvučka a scéna zo starého dobrého Psycho.          Vtedy Vám veta „Stačí si len vybrať“ znie ako zlý vtip.

Stačí Vám už používaný?

sary manzelsky parNajlacnejšie alternatívy z bazárov sú v tomto prípade takpovediac najtrefnejšie. Jednoduchá manipulácia je predsa to, na čom Vám najviac záleží. Slová ako servis mobilov Vás pritom nemusí prenasledovať. Určite si predovšetkým cenový strop a vyberte sa na prechádzku do mesta. Ešte lepšie, ak stále neviete čo si vypýtať od syna či dcéry pod Vianočný stromček, aj keď ste už tisíckrát zdôraznili že nič nechcete, teraz už máte nápad ako sa potešiť.

Pevné linky sú už zastaraným spôsobom, oprava iphone a rozbitý display by ste tiež neradi riešili po krátkej dobre používania. Prenosný telefón prispôsobený pre seniorov sami ohodnotíte ako lepšiu alternatívu.

Ak ste vy ten obdarúvajúci

Ako však čítate tento článok a ste ten, ktorý by rád obdaroval, rozhodli sme sa dať Vám niekoľko rád ako správne vybrať tak, aby bola spokojnosť na strane Vášho deduška s určitosťou prejavená v podobe občasných milých telefonátov. Starostlivosť by sme predsa mali oplácať.

  1. Veľké tlačidlá obrazovka a písmená

Prvým kritériom sú tlačidlá primeranej veľkosti, predsa len vieme že zrak už nie je to čo býval. Bezproblémová manipulácia je na prvom mieste. Nastavenie písma si spolu po rozbalení Vášho darčeka môžete prispôsobiť a najdôležitejšie tlačidlá pre prijímanie, alebo zrušenie hovoru, či odoslanie SMS by mali byť dostatočne viditeľné.

selfie na moste

  1. Mikrofón

Nezabudnite na nastavenie mikrofónu, zvuk je predsa v tomto prípade to o čo najviac  ide. Vyskúšajte a prejdite si spolu všetko krok po kroku.

  1. Zrozumiteľné menu

Menu už nie je potrebné písať na papier v krokoch. Vyberajte tak aby bol čo najjednoduchší, skutočne sa uistite že je usporiadaný tak, aby sa v ňom jednoducho orientovalo.