Uncategorized

Návrh obývačky v 3D

Obývacia izba, v skratke obývačka, je miestnosť, kde trávime väčšinou najviac času. Miesto, kde sa stretáva rodina a priatelia. Preto je dôležité, aby ste sa v nej cítili príjemne a tento pocit vám zabezpečí aj vhodne zvol ený nábytok. Ideálne rozloženie a aj typ nábytku vám v obývacej izbe spríjemní vaše spoločne strávené chvíle.

Zariaďovanie obývačky je pre milovníkov interiérového dizajnu zriedkavé potešenie, pri ktorom môžu realizovať svoje túžby, predstavy či dokonca fantázie o ideálnej obývačke. Zariaďovanie obývačky je v dnešnej modernej dobe ďaleko jednoduchšie, ako tomu bolo v minulosti. Je to dané omnoho väčším výberom nábytku ako bolo kedysi, ale aj príchodom internetových obchodov. Dnes technológie prinášajú aj možnosť vizualizácie návrhov a predstáv o obývačke.

Určite ste už počuli o 3D vizualizácii domov, alebo projektov na domy. Niečo obdobné je možné využiť aj pri riešení rozloženia nábytku v obývačke, alebo pri jej zariaďovaní.

plan-poschodia-3d

3D pôdorys, alebo 3D plánik, je virtuálny model budovy zobrazený z vtáčej perspektívy. Využíva sa v rámci stavebníctva, aby sa lepšie sprostredkovali odberateľom architektonické plány. Zvyčajne je zobrazený v zmenšenej mierke. 3D pôdorys musí obsahovať steny a podlahu a typicky zahŕňa vonkajšiu stenu s oknami a dvermi. Nezahŕňa strop, aby nebránil výhľadu. Iné obyčajné atribúty môžu byť pridané, ale nie sú povinné. Napríklad skrine, podlahy, iné zariadenie, či farebné nátery stien, dlaždice, a ďalšie interiérové povrchové úpravy. Nábytok môže byť pridaný ako pomoc pri internej komunikácii stavebnej firmy s firmou interiérového dizajnu.

Z tohto programu sa odvíja program na vnútorné zariadenie bytu, alebo domu. Je to 3D vizualizácia vnútorného zariadenia. Program je využívaný v obytných ale aj v komerčných zónach. 3D modelovanie vybraných interiérov zahŕňa detailné vybavenie, aby zodpovedali ašpiráciam svojich odberateľov. Zachytáva jedinečné výhody vrátane výhľadu z okien. Vzniká príležitosť pre vás, na poskytnutie spätnej väzby a zmeny podľa vašich požiadaviek. Program zahŕňa pohľady z rôznych uhlov a je vo vysokom rozlíšení pre tvorbu najmenších detailov projektovanej domácnosti. Profesionálny výsledok prináša svoju víziu k životu v 3D virtuálnej realite. Každý projekt spracovaný v 3D vizualizácii vám poskytne presnú predstavu o vzhľade vašich izieb vrátane obývacej izby. Dáva vám totiž obrovskú mieru slobody pri výbere nábytku, pretože presne vidíte ako bude obývačka vyzerať a môžete ju donekonečna upravovať až k jej dokonalosti. Ďalej poskytuje jednoduché úpravy a pomerne realistické stvárnenie, závislé len na kvalite dostupných modelov nábytku a doplnkov.

3d-softver-obyvacka

Existuje niekoľko programov, ktoré sú dostupné úplne zadarmo a slúžia na vytváranie modelov interiéru. Ide o veľmi užitočné nástroje, ktoré zadarmo ponúkajú profesionálne funkcie. Umožňujú takmer všetko, na čo si pomyslíte a sú dostupné aj na internete bez dlhého hľadania. Programy sú v zrozumiteľnom jazyku, prevažne v češtine alebo angličtine a na internete tiež existuje hromada návodov na ich zvládnutie a vytvorenie interiéru presne podľa vášho priania.

Profesionálne 3D nástroje sú síce nevyhnutné, no sčasti limitujú predstavivosť dizajnéra. Práca s nimi je pomalá a hodia sa skôr na finálny návrh, než na kreatívnu tvorbu. Existuje však aj program, ktorý vďaka intuitívnemu ovládaniu poslúži aj ako nástroj na skicovanie. Okrem interiérov ľahko navrhnete aj celé budovy.

Poznáte tvrdenie, že keď dvaja robia to isté, nie je to to isté? Takým štýlom funguje ďalší program na 3D vizualizáciu interiéru. K modelovaniu interiérov totiž pristupuje úplne inak ako vyššie spomínané programy 3D vizualizácie. Sústredí sa hlavne na samotný nábytok, ktorý umožňuje upravovať do najmenších detailov. Hodí sa teda najmä pre podrobné návrhy interiérov, predovšetkým pri použití nábytku, ktorý sa bežne pri modelovaní používa.

Mnohé z týchto programov, využívaných pri 3D vizualizácii interiérov, slúžia nielen pre tvorbu precíznych plánov, ale tiež ich môžete využiť k tvorbe atraktívnych prezentácií. Do návrhov možno vkladať aj fotografie. Majú veľmi intuitívne ovládanie a pracuje sa s nimi nesmierne rýchlo.

Najlepšie nakoniec? Pre niektorých určite, hlavne pokiaľ si potrpíte na komplexné riešenie a svoj interiér si chcete aj vyrenderovať, aby bol náležite efektný. Vďaka programom 3D vizualizácie môžete vytvárať kvalitné rendery, teda tvoríte reálny obraz na základe počítačového programu a počítačovej vizualizácie. Do týchto programov je tiež možné sťahovať nové modely z najrôznejších internetových stránok a v mnohých formátoch, takže sa môžete realizovať ako najlepšie viete a to aj na vašej obývačke.

Ľudské predstavy nemusia vždy korešpondovať s realitou. Vďaka 3D počítačovým programom si ich môžeme porovnať s reálnym pohľadom. Väčšina interiérových štúdií ponúka simuláciu vzhľadu obývačky zdarma, ale môžete si túto vizualizáciu spraviť aj sami, ak sme vás inšpirovali.

Obývačky sú špecifické miestnosti svojim nábytkom a využitím. Pri výbere nábytku do obývačky by sa malo začínať s pohovkou. Toto je najdôležitejší kus nábytku, ktorý určí celkový charakter obývačky. Pohovka je veľmi dôležitá z pohľadu štýlu a modernosti obývačky. Všetky ostatné prvky obývačky by sa mali kupovať vzhľadom na pohovku, aby sa vytvorila farebná a tvarová harmónia.

obyvacka-3d-render

Zariadenie obývačky záleží na štýle miestnosti. Pokiaľ chcete mať modernú obývačku podľa najnovších trendov, je potrebné sa držať požiadaviek minimalizmu. To znamená, že obývačka by nemala byť preplnená nábytkom. Použitý by mal byť iba nevyhnutný nábytok. Dôraz je kladený na priestor a dojem z neho. Príjemná obývačka by mala byť dostatočne presvetlená. Všetky tieto kritériá môžete zohľadniť v programoch 3D vizualizácie a sami uvidíte, čo sa vám bude páčiť a čo nie.