Uncategorized

Matrace

Ak máte v noci skvelý spánok je oveľa pravdepodobnejšie, že sa prebudíte s pocitom sviežosti a plní elánu do nového dňa. Ten kto sa necíti unavene, je pripravený tvrdo pracovať, hrať sa s deťmi a všeobecne získať čo najviac zo života. Preto, ak ešte stále používate starý, opotrebovaný matrac, alebo len taký, na ktorom sa necítite pohodlne, je čas na výmenu. Teraz sa už len musíte rozhodnúť, ktorý matrac je z veľkého množstva matracov ten pravý.

Najťažšie na kúpe matraca je, že neexistuje žiaden vedecký spôsob, ako predpovedať, či je alebo nie je nejaký matrac pre vás to pravé. Máme pre vás tri tipy ako si vybrať ten správny matrac pre seba.

  1.   Urobte si prieskum pred nákupom.

Vyhľadajte si online dva zdroje, ktoré nepredávajú matrace a preto reálne zhodnotia, ktorý matrac má aké kvality.

  1.   Poraďte sa s lekárom.

Ak máte zdravotné problémy, poraďte sa s lekárom alebo fyzioterapeutom, aký typ matraca by vám odporúčali a zúžte výber len na vhodné typy pre vašu chrbticu. Majte na pamäti, že lekári nie sú odborníkmi na spánok, ale vedia, čo potrebuje váš chrbát a čo presne vyžaduje váš zdravotný stav.

  1.   Ležte na matraci v obchode po dobu 15 minút.

Budete sa cítiť hlúpo, ale bude to stáť za to, pretože už po pätnástich minútach sa začnú prejavovať nedostatky matracu. Len sa pripravte, že skúšať viac matracov vám zaberie dosť veľa času. No výsledok bude stáť za to!

        K týmto trom tipom pri výbere matraca, by ste mali vedieť, aký matrac vám poskytne väčšie pohodlie a aké matrace by ste mali pri výbere preferovať.

Vedzte, že firmy, ktoré matrace vyrábajú a distribuujú, nevedia lepšie ako vy, čo je pre váš chrbát najlepšie. Už dlhší čas neplatí, že tvrdý, pevný matrac je pre chrbticu najlepší. Niekoľko výskumov ukázalo, že najlepší matrac pre pohodlie dolnej časti chrbta je skôr stredne tvrdý matrac, než tvrdý matrac. Na stredne tvrdom matraci máte pocit pevnosti a pritom vás netlačí. Dosiahnete s ním pevnú podporu s pohodlnou atmosféru. Celkový komfort dosiahnete pridaním vhodného vankúša pod hlavu, podľa vašich preferencií. Napriek tomu je aj tak dôležitý výber matraca, pretože väčšinu vášho tela budete mať uloženú práve na ňom.

Polohovacie lôžka sú tiež skvelou voľbou. Ak ste zistili, že sa cítite pohodlnejšie v sede, napríklad v kresle, ako poležiačky, skúste polohovateľné lôžko. Tie vám umožnia zvýšiť vašu hlavu a kolená. Tým dochádza k zmierneniu tlaku na dolnú časť chrbta. Môžete si tiež vytvoriť rovnaký efekt pomocou vankúšov, ale tie majú značnú nevýhodu, že sa hýbu.

Bezpochyby sú aktuálne veľmi obľúbené matrace s pamäťovou penou. Ak si myslíte, že sa vám bude páčiť matrac s pamäťovou penou, ale nie ste si celkom istí, skúste nájsť značku, ktorá vám garantuje vrátenie peňazí, ak s matracom nebudete spokojní. Ako dlho bude trvať, kým budete schopní adekvátne ohodnotiť kvalitu matraca? Váš chrbát vám tento fakt dá pocítiť do tridsiatich dní, takže ak po mesiaci nebudete cítiť zlepšenie, pošlite matrac späť. Ak si chcete byť istí, že nevyhodíte peniaze von oknom, pýtajte si od obchodníkov záruku pohodlia. Mala by to byť listina, kde sa obchodník, s ktorým uzatvárate obchod, zaručuje, že ak nebudete stopercentne spokojní, vrátia vám plnú sumu a vy nebudete hradiť ani poštovné a balné, alebo dovozné. Samozrejme to býva ošetrené časovým horizontom, ktorý keď prešvihnete, nedostanete nič. Ak nechcete mať problémy, je dobré matrac počas skúšobnej doby chrániť a ho mať potiahnutý nepremokavým poťahom, pretože na škvrny sa záruka nevzťahuje. Samozrejme už v obchode si vyberáte vhodný matrac a preto sa opäť vrátime k tretiemu tipu pri výbere matraca a skutočne si dajte tú námahu poležať si na ňom v obchode pätnásť minút. Odhalíte tak prvotné nepohodlie.

Pozrite sa na všetky možnosti a varianty. Spýtajte sa na test komfortu, ktorý by mal každý predajca mať k dispozícii. Pýtajte sa na výrobcu a materiál, ktorý bol na matrac použitý. To je dôležitá informácia najmä pre alergikov, ktorí majú výber už vopred zúžený. Môžete sa informovať na matrac a vankúš v tej istej značke, kvalite a cenovej kategórii. Keď nájdete najpohodlnejší typ matraca, požiadajte obchodníka, či by ste mohli vidieť viac matracov z tohto druhu. Určite to neberte na ľahkú váhu a nakupujte výhradne v obchode, ktorý sa špecializuje na matrace. Predajcovia na matrace v špecializovanej predajni zvyčajne majú viac školení na tému kvalitného spánku. Nezabudnite, že je to váš matrac, váš chrbát a vaše peniaze, tak to stojí za to, investovať do nákupu matraca čas, pretože ten spánok bude stáť za to.

Rada nakoniec, nenechajte sa zlanáriť akciami a výhodnými nákupmi, radšej si priplaťte za kvalitu, ktorá vám vráti úsmev na tvári a energiu na celý deň.