Uncategorized

Máte doma malých kuchárov? Vybrali sme pre vás originálne vybavenie do ich detskej kuchynky.

Sledujú vás vaše deti často pri práci v kuchyni, hodnotia vaše kuchárske výtvory a občas vám dokonca pomáhajú pri varení? Možno máte doma budúcu šéfkuchárku alebo šéfkuchára.

Malé deti sú zvedavé, a to platí aj v kuchyni. Hneď ako zacítia vôňu koláča, pobežia do kuchyne a sledujú ako sa v trúbe pečie. Všetko by najradšej hneď ochutnali  alebo priložili ruku k dielu a ukázali kto hlavným kuchárom. Je to prirodzené a takáto praktická činnosť už v útlom veku podporuje ich vývin. Dovoľte aby vám pomohli a zapojte ich do procesu. Aby to však zvládli, dôležitý je tréning a najprv sa potrebujú naučiť piecť koláče pre bábiky a macíkov. Takáto hra môže dokonca slúžiť ako psychoterapia a pomáha deťom ovládať emócie. Hra je v terapii hrou vnímaná ako prirodzený jazyk dieťaťa, ktorý mu umožňuje dať význam okolitému svetu prostredníctvom svojich činností a komunikácie s dospelými. Dieťa sa cíti podporované a učí sa sebakontrole. Hranie sa na kuchárku či pekárku úžasných dobrôt môže byť zábava ako pre vaše deti, tak aj pre vás. Nechajte si upiecť koláčik a pochváľte kulinárske umenie malých šéfkuchárov.

Keď si vaša ratolesť oblečie zásteru, môže sa pustiť do práce. Dnes je v ponuke široký výber príslušenstva aj do hračkárskych kuchyniek a neraz dostanete chuť zahryznúť sa aj do lákavo vyzerajúceho plyšového chlebíka. Vybrali sme pre vás hračky, ktoré nesmú chýbať  malým kuchárom.

1.Drevené kuchynky

Základom pre každú malú pomocníčku, je detská kuchynka, kde môže tvoriť. Drevené hračky sú opäť IN a dokonalo vypracované hračky Janod ponúkajú široký výber kuchyniek a príslušenstva. Žiarivé farebné prevedenia oživia každú detskú izbu a premenia ju na miesto, kde môže vaša malá pomocníčka vymýšlať samé dobroty.

2.Potraviny a jedlo

Keď je už k dispozícia kuchynka, prichádza na rad ďalšia nevyhnutnosť každej kuchyne, ktorou sú potraviny. V košíku sa bude pekne vynímať farebné ovocie či zelenina. Problémom nie je ani chlieb, syry alebo šunka. Dajte si pozor, aby ste naozaj nedostali chuť na lákavo vyzerajúcu pizzu, ktorú však nemožno zjesť.

 

3.Stolovanie

Aj látkové ovocie alebo drevené toasty si zaslúžia servírovanie na štýlovom kuchynskom riade.  Ak ste si obľúbili drevené hračky, môžete deťom zaobstarať kuchynský riad celý z dreva. Čajová súprava je klasika a moderný servis bude tiež určite užitočný.

4.Varenie vonku

Keď je vonku pekné počasie, bola by škoda zostávať v kuchyni. V záhrade chutí oveľa lepšie a vaše deti vám môžu ugrilovať napríklad drevený steak. Úžasným nápadom je aj piknik a detský riad môžete následne nahradiť skutočným košom plným dobrôt a pochutnať si vonku na čerstvom vzduchu.

Aj hranie sa s kuchynským náradím a jedlom na hranie formuje kreativitu vašich detí a buduje u nich správne návyky a samostatnosť. Pomôžte im vytvoriť si pozitívny vzťah k vareniu či pomoci pri varení a ukážte im, že je to zábava.