Uncategorized

Kam v Bratislave

walking people

Myslíte si, že o našom hlavnom meste viete všetko? Hlavné kultúrne a historické informácie sme nasiakli ako špongie už ako malí v škole. Bratislavský hrad, Primaciálny palác, Michalská brána, Parament SR, modrý kostolík…

O miestach ako tieto už vie každý pravý Slovák, či Slovenka. Pre tých, ktorý sa nachádzajú v odľahlých kútoch Slovenska, či sveta a sú turisti samozrejme funguje služba Bratislava guide.

vine in glassAk sa v našom hlavnom meste chystáte stráviť viac dní a chcete vidieť a zažiť aj nočný život sme si pripravili niekoľko rád a odporúčaní podľa vlastných pozitívnych skúseností. Načrtneme Vám zopár možností kam sa môžete ísť najesť, či zabaviť a bežný turista sa o nich len tak nedozvie. Stránok na bratislavské atrakcie je pri zadaní do vyhľadávačov asi rovnaké množstvo ako pri zadaní pojmu „servis mobilov“. Preto sme sa Vám rozhodli uľahčiť život.

  1. KC Dunaj

Kultúrne centrum, v ktorom sa toho deje, ako sa hovorí od nevidím- do nevidím. Ak sa chystáte cez víkend, určite natrafíte na nejakú akciu, či už pôjde o živú hudbu, rôzne zaujímavé prednášky, literárne čítania, premietania a mnoho iného. Nachádza sa kúsok od Starej tržnice a stačí navštíviť hlavnú stránku a vybrať si z ponuky programu.

  1. Výlet do okolia Bratislavy- Dunajská Lužná

Reštaurácia ladená v havajskom, či kubánskom štýle, ktorá sa nachádza len 3 kilometre od Bratislavy Vás milo prekvapí. Živá hudba a možnosť okúpať sa v jazere, ktoré je hneď pri reštaurácií ohúri snáď každého.

  1. Galéria u niekoho doma

Vyberte sa ku niekomu na návštevu za kultúrou. Bude sa to zdať zvláštne, ale aj niečo takéto existuje. Mladý chalan si z bytu spravil verejnú galériu a vy máte opäť možnosť zažiť niečo nezvyčajné.

  1. Vináreň na Blumentáli

Poznáte tie staré viechy s typickou atmosférou ako zo starého filmu? Páči sa Vám a chceli by ste si posedieť na terase, kde vás vysoké sviečky na stoloch vtiahnu do oázy pokoja a pri popíjaní chutného vínka si vychutnáte príjemný rozhovor.