Uncategorized

Dieťa je väčšou zmenou ako si pravdepodobne myslíte

baby

Podľa môjho názoru je viac ako isté, že sa všetci rodičia na svoje deti nesmierne tešia. Niektorí možno trochu viac, iní zase menej. Niektorí majú možno trochu obavy, ale určite všetci nového drobca privítajú s maximálnou  radosťou a nadšením z nového života.

Pravdou však je a ostáva, že väčšina novopečených rodičov nemá s malinkými deťmi skúsenosti a je to pre nich nová vec. Po prvý krát vo svojom živote sa stretávajú s množstvom vecí okolo detí na ktoré musia reagovať. Čo všetko pod tým konkrétne myslíme?

Aby ste ich správne vychovali: Každý sa svoje deti snaží vychovávať ako najlepšie vie, chce v nich podnietiť ich rozvoj dobrým smerom a samozrejme hlavne z nich vychovať dobrých ľudí. Akým spôsobom to robiť však nie je jednoznačné. Existuje totiž množstvo rôznych filozofií výchovy, názorov, či metód. Sú klasické alebo alternatívne, v niečom sa kritizujú, na niečo sa zase pozerajú rovnako. Vôbec nie je ľahké v ich spleti nájsť ten s ktorým plne stotožníte. Zároveň, každé dieťa je originál a veľmi málokedy platia na ne nejaké poučky z kníh. Myslím, že najlepšie je niečo si síce načítať, ale najdôležitejšie je spoľahnúť sa na svoju intuíciu. Je to predsa vaše dieťa a vy ste ten, kto ho pozná úplne najlepšie.

Aby bolo zdravé: Ďalšou veľmi často diskutovanou témou nielen medzi novopečenými rodičmi je zdravie dieťaťa. Konkrétne teda to, čo robiť alebo nerobiť, aby malo všetko, čo k zdraviu potrebuje a čo mu prospieva. Zdravá strava, dostatok pohybu a odpočinku. Často sa rieši aj obuv, niektorí ľudia tvrdia, že ideálne sú takzvané „barefoot“ topánky, ktoré umožňujú prirodzenú chôdzu, iní si zas myslia že najvhodnejšia je  ortopedická obuv.

Aby mali dostatok podnetov a koníčkov: Ako nájsť hranicu medzi vlastným slobodným priestorom, kedy majú možnosť robiť si čo chcú, prejaviť samy seba a svoju fantáziu a koľko času máme venovať podnecujúcim krúžkom.