Uncategorized

Čo očakávať od spoločného bývania

predsieň

 

Začiatky bývania s novým partnerom? Zaujímavé obdobie! Mať milovanú bytosť stále na blízku je síce úžasné, ale zdieľať s ním svoje každodenné súkromie? To nie je až také ružové.

Potom ako bol človek zvyknutý na svoje pohodlie, súkromie a hlavne svoje pravidlá, nie je vôbec jednoduché žiť s niekým. Nech je to teda aj tá najmilovanejšia osoba. Človek zrazu musí vedieť hľadať kompromisy, musí sa vedieť prispôsobiť a musí vedieť uprednostniť potreby toho druhého na úkor seba samého. A to teda nie je pre každého. Single bývanie má svoje veľké výhody. Človek si sám rozhodujeo všetkom. O tom, kde bude bývať, či bude používať bežné alebo eko prostriedky, ako si to zariadi, kedy bude upratovať. Znie to banálne, ale niekto neznáša upratovanie cez víkend, a upratuje výhradne počas pracovného týždňa, pretože víkend je určený na relax, kým zatiaľ niekto iný si nevie predstaviť pustiť sa do upratovania po náročnom pracovnom dni a v podstate si pri tom počas víkendu aj zarelaxuje. Problémom môže byť aj iné ponímanie trávenia sviatkov. Kým niekto lipne na tradíciách, niekomu je to úplne jedno, vníma ich veľmi moderne, teda v zmysle sviatok – čas na relax. Môže to byť problém ak máte tradíciu kúpy živého vianočného stromčeka a váš partner sa na to pozerá ekonomicky a chce kúpiť umelý 3d stromček.

Niekedy ani nie je problém spoločné bývanie s partnerom, ale zmena miesta, ktorá niekedy nastáva, ak sa s partnerom rozhodnete pre nové spoločné bývanie Zmena mesta prináša so sebou zmenu klimatických podmienok. Ak ste doteraz žili v mieste s mäkkou vodou, nebudem sa vám diviť ak vás tvrdá voda zaskočí. Najrôznejšie problémy s vodným kameňom, s rýchlejším opotrebovaním spotrebičov, etc.

Nový život s novým partnerom na novom mieste? Ak sa milujete, stojí to za to, aj keď nemáte radi zmeny. Zmena je predsa život.